Блог

Вибираємо ламбрекени у вітальню. Що диктує нам мода? (фото)

Posted On 14 Січня, 2019 at 3:52 pm by / Коментарі Вимкнено до Вибираємо ламбрекени у вітальню. Що диктує нам мода? (фото)

У дизайні інтер’єрів мінімалізм залишається провідною ідеєю, але поступово відходить під натиском більш вираженого декору. Класичні та пишні ламбрекени вийшли з моди, проте на заміну приходять досить цікаві та оригінальні ідеї як альтернатива. І вибрати ламбрекен у вітальню чи спальню – це завдання не з легких.

Горизонтальне драпірування у верхній частині штор, основним завданням якого з моменту появи було маскування карнизу, власне і називається ламбрекеном. Минулого сезону їх знову активно використовують в оформленні вікон. Це можуть бути й фантазійні багатошарові конструкції, й лаконічні жорсткі стрічки.

М’які ламбрекени для вітальні: романтична класика

Найбільш поширеними в усі часи були м’які ламбрекени, які довільними складками спадають від карниза вниз. Їх досить часто використовують в класичних інтер’єрах, в романтичних та розкішних стилях ампір, бароко, рококо. М’які ламбрекени шиють із тканин різної щільності, які проте добре драпіруються. Такі конструкції прикрашають бахромою, кистями, оборками, тасьмою, вишивкою тощо.

Більш лаконічні та універсальні ламбрекени – це складчасті текстильні смуги. Вони чудово поєднуються з будь-якими шторами: від класичних прямих полотен до модних нині рулонних та римських штор. Але варто пам’ятати, що ширина ламбрекена не повинна перевищувати 20% від довжини штор.

Жорсткі ламбрекени для вітальні: лаконічно та стильно

Безперечним фаворитом минулого сезону стали жорсткі ламбрекени для вітальні. Їх називають – бандо. Такі накладки шиють із більш щільної тканини, більш легким полотнам жорсткість надають дублерин чи флізелін.

Для оздоблення жорстких ламбрекенів часто використовують тасьму або люверси. Їх призначення – не тільки декорувати вітальню, але й вирішувати деякі питання дизайну. Так, жорсткі ламбрекени застосовують, щоб приховати карниз, візуально збільшити висоту кімнати або скоригувати пропорції вікна.

Деякі деталі та правила оформлення

Складні за своєю конструкцією ламбрекени можуть складатися з декількох декоративних деталей. Однак тут важливо не переборщити. Для вузького вікна не варто вибирати масивні елементи. У будь-якому інтер’єрі віконний декор повинен доповнювати загальну картину, а не перетягувати на себе всю увагу. Виділяють кілька основних елементів:

  • Жабо називають м’які складки, які розташовуються з одного краю, а з іншого краю – спадаюча хвилеподібна тканина. За формою виділяють косі, подвійні і багатошарові жабо. Цей елемент відрізняється легкістю пошиття.
  • Буф – відріз тканини, який шнурується особливим способом і тому нагадує плетінку. Зазвичай такі ламбрекени закріплюються на карнизі шторним шнуром, їх, зазвичай шиють з контрастних тканин. Буф НЕ затемнює кімнату і поєднується з напівпрозорими фіранками.
  • Сваг – це провисаючі у вигляді дуги горизонтальні, рідше вертикальні, складки. Цей елемент складок створює з іншими видами незвичайні комбінації. Зустрічаються як симетричні моделі з одним свагом посередині, так і асиметричні, зі зміщеним на одну сторону елементом.
  • Полусваг або перекид найбільш популярний серед складок. Відмінність від попереднього елемента лише в тому, що в перекид між дугами є невеликий простір.
  • Вузький відріз тканини з вертикальними складками отримав назву краватку або дзвіночок. Відмінно доповнює класичні інтер’єри з широкими вікнами або арками.
  • Кокилье називають здвоєні складки, які заходять одна на іншу. Середина такої складки може бути злегка подовженою.
X